Home
About
The President of Puntland
The Speaker of Rarliament
The Judiciary of Puntland
The Ministers
The Puntland Police
Puntland Prisons
The Constitution
Webmail
All Somaligov-Links
Puntland Gov-Directory
Wararka
e-mail me

 


 

DOLWADDA PUNTLAND

THE GOVERNMENT OF PUNTLAND

Garoowe Janaayo 29, 2014 War Deg Deg ah–Wasiiradda cusub ee Puntland,Beelaha iyo Gobolada ay kaso jeedaan
Madaxweynaha Puntland ayaa wuxuu maanta si rasmi ah ugu dhawaaqay Golhiisa Wasiiradda oo ka kooban 47breaking nes-Wasaaradood,oo isugu jira,Wasiiro,wasiiro ku xigeeno iyo Wasiiru-dowlayaal.

Hadaba nala wadaaga 18-wasiir ee Puntland Gobolada iyo Beelaha ay kasoo jeedaan.

1-Ismaaciil Maxamed Warsame Wasiirka Wasaaradda Caddaaladda iyo arrimaha Diinta (Dhulbahante,Goboladda Sool iyo cayn)

2-Axmed Cilmi Cismaan (Karaash) Wasiirka Wasaaradda Arrimaha Gudaha iyo dowladaha hoose (Dhulbahante,Goboladda Sool iyo cayn)

3-Xasan Cismaan Maxamuud Alloore Wasiirka Wasaaradda Amniga (Ciise Maxamuud,Gobolka Nugaal)

4-Shire Xaaji Faarax Wasiirka Wasaaradda Maaliyadda(Cali Saleebaan,Goboladda Bari,Karkaar iyo Gardafuu)
5-Sahra Siciid Nuur Wasiirka Wasaaradda Dastuurka, Arrimaha Federaalka iyo Dimuqraadiyadda (Wabeeneye,Goboladda Bari,Karkaar iyo Gardafuu)

.6-Cali Axmed Faatax Wasiirka Wasaaradda Qorsheynta iyo Xiriirka Caalamiga ah (Warsangali,Goboladda Sanaag iyo Hayland).

7-Cabdullaahi Cali Ducaale Wasiirka Wasaaradda Xannanada xoolaha (Warsangali,Sanaag iyo Hayland).

8-Cali Xaaji Warsame Wasiirka Wasaaradda Waxbarashada (Cumar Maxamuud,Gobolka Mudug).

9-Dr.Saadiq Eenow Wasiirka Wasaaradda Caaafimaadka (Cismaan Maxamuud,Goboladda Bari,Karkaar iyo Gardafuu).

10-Cabdirashiid Maxamed Xirsi Wasiirka Wasaaradda Hawlaha Guud (Leelkase,Gobolka Mudug).

11-Xasan Xaaji Siciid Xasan Wasiirka Wasaaradda Duulista Hawada & Garoomada (Cismaan Maxamuud,Bari,Karkaar iyo Gardafuu).

12-Cabdullaahi Jaamac Saalax Wasiirka Dekadaha iyo Gaadiidka (Dishiishe,Gobolada Bari,Karkaar iyo Gardafuu)

13-Anisa Cabdulqaadir Xaaji Muumin Wasiirka Haweenka iyo arrimaha qoyska (Siwaaqroon,Goboladda Bari,Karkaar iyo Gardafuu)

14-Abdinuur Cilmi Maxamuud Biindhe Wasiirka kaluumeysiga iyo khayraadka Badda (Dhulbahante,Goboladda Sool iyo Cayn)

15-Guuleed Saalax Barre Wasiirka Deegaanka,dalxiiska iyo Duurjoogta (Ciise Maxamuud,Gobolka Nugaal).

16-Maxamed Xasan Soocadde Wasiirka Ganacsiga iyo Warshadaha (Dhulbahante,Goboladda Sool,Sanaag iyo cayn)

17-Cabdiraxmaan Shiikh Axmed Cabdulle Wasiirka Shaqada,Shaqaalaha Dhalinyarada (Ugaar Saleebaan ,Goboladda Bari,Karkaar iy Gardafuu).

18-Cabdi Ismaaciil Boos Wasiirka Wasaaradda Beeraha iyo Waraabka (Dhulbahante, Gobolka Sool).